Rezervace...

V případě Vašeho zájmu o rezervaci apartmánu máte možnost u konkrétního apartmánu z nabídky ( Apartmán IDEA  - Apartmán RIXY ) zjistit z kalendáře aktuální stav obsazenosti toho či onoho apartmánu (prázdné políčko značí neobsazený apartmán). 

Rezervace jsou prováděny přes Airbnb.com či Booking.com. V případě Vašeho zájmu o rezervaci pak u Vámi zvoleného apartmánu zvolte možnost rezervace prostřednictvím toho či onoho zprostředkovatele, kde zjistíte současně bližší informace o ubytování a cenách ve Vámi zvoleném termínu, které se liší v závislosti na ročním období a počtu ubytovaných osob a můžete provést přímou rezervaci či nás kontaktovat telefonicky nebo přes rezervační formulář (viz níže). Po obdržení Vaší žádosti budete co nejdříve kontaktováni o potvrzení rezervace.

Rezervační formulář.,..

Jak provést rezervaci přes Airbnb a jak to funguje? 

Po dokončení registrace můžete začít hledat ubytování a provést rezervaci.

Samotné vyhledávání je velice jednoduché, stačí zadat destinaci, počet nocí a osob. Následně už můžete filtrovat nabídky podle typu pokoje, ceny, lokality, velikosti, vybavení nebo jazykové vybavenosti hostitele. Po rozkliknutí konkrétního pokoje jsou u každé nabídky fotky, detailní popis nemovitosti, informace o hostiteli a recenze předchozích hostů.

Celková cena za ubytování se vždy skládá z více částí - z vlastní ceny za pokoj, poplatek za úklid (výši si volí hostitel), poplatek za služby (poplatek Airbnb za zprostředkování) a daní, které se odvádějí státu či městu. Již od začátku vidíte celkovou částku, kolik vás bude ubytování stát. Může se také přihodit, že hostitel bude požadovat nějakou zálohu, to by však mělo být uvedeno v popisu nemovitosti.

Poté, co si vyberete určitý pokoj, odejde automaticky žádost hostiteli. Ten se podle vašeho profilu a jeho časových možností rozhodne, zda tuto rezervaci schválí. Poté dojde k automatickému odečtení celkové částky za pobyt z vaší platební karty. Finanční prostředky zůstanou uloženy na účtech Airbnb dokud se skutečně neubytujete. Ve filtru se nachází také možnost "Okamžitá rezervace". To znamená, že tato rezervace nepodléhá schválení od hostitele a je automaticky akceptována.